Hizmetlerimiz

Enerji Kimlik Belgesi

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu bağlı olarak çıkarılan Bina Enerji Performans yönetmenliğine göre tüm yapıların Enerji Kimlik Belgesi (EKB) olmalıdır. Enerji kimlik belgesi kısaca EKB belgesi şeklinde anılmakta olup 01.01.2011 Yılından itibaren zorunlu hale getirilmiştir. 2011 yılından sonra Ruhsat almış binaların YAPI RUHSATI ve YAPI KULLANMA İZNİ alma aşamasında istenmektedir.
Yapılarda kullanılan enerji sistemlerinin ve yapı detaylarının özelliklerini baz alınarak hazırlanan EKB belgesi, ısıtma, soğutma, sıcak su, havalandırma ve aydınlatma ihtiyaçlarının karşılanması için tüketilen enerji miktarının sayılar verilerle raporlanmasıdır. Enerji kimlik belgesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geliştirilen BepTR programının kullanılarak yapıları A, B, C, D, E, F ve G arasında sınıflandırmaktadır.
TETİK PROJE ofisi olarak binaların Enerji Kimlik Belgesini uzman mühendis kadromuz ile mimariye, mekanik ve elektrik projelerine uygun olarak hazırlar, tüm kontrollerini yaptıktan sonra onaylı olarak müşterimize teslim ederiz.

Teklif Almak için Lütfen Bizimle İrtibata Geçin
Teklif Al